בערוץ
 
 
 
 
טעינה...
 
 
 
 
ספורט 5 
אירופית למתקדמים: הכל לפני מחזור ההכרעה 
 
ספורט 5 |
 
שחר יגאל

מאבקי דירוג ו-8 כרטיסים על הפרק. תמונת מצב לפני הערב

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אחרי שאתמול (רביעי) הושלמה תמונת העולות לשמינית גמר ליגת האלופות, הערב יושלם באופן רשמי שלב 32 האחרונות, כשעדיין לא מעט נמצא על הפרק. 8 כרטיסים עדיין נותרו פתוחים, ואנחנו עושים לכם סדר עם תמונת המצב לקראת מחזור ההכרעה.

בית 1
אחד משני הבתים עם נציגות ישראלית, כאשר למכבי ת''א כבר אין סיכוי להעפיל לשלב הבא. ויאריאל הבטיחה את המקום הראשון, מכבי ת''א את האחרון, כשסלביה פראג ואסטנה ייפגשו ראש בראש לקרב על הכרטיס השני בבית. הצ'כים פייבוריטים לעלות וכרגע נמצאים במקום השני עם 8 נקודות כשתיקו בלבד יספיק להם, כשמובן שגם יתרון הביתיות משחק לטובתם. אסטנה, השלישית בבית עם 7 נקודות, חייבת לנצח בשביל לעשות את הבלתי ייאמן. במשחק השני, מכבי ת''א מתארחת למשחק חסר חשיבות לבית בוויאריאל, אך לצהובים של גו'רדי יש מטרה – להשיג שער זכות ראשון ולא לסגור כקמפיין אירופי עם 0 שערים ב6 משחקים.
התרחיש הריאלי: ויאריאל מטיילת לניצחון ביתי, סלביה פראג מנצלת את הביתיות ומסיימת בתיקו משמים, עם הפנים להגרלה.
התרחיש המשוגע: מכבי ת''א כובשת, חוגגת, הצוללת הצהובה טובעת במשחק חסר חשיבות מבחינתה, באותו זמן אסטנה מדהימה את הצ'כים, מנצחת וחוגגת עליה  סנסציונית לשלב הבא.

בית 2
בבית ב' תמונת העליה כבר סגורה, אך עדיין יש מאבק על המקום הראשון. סקנדרברו ויאנג בויז כבר חושבות על המשך העונה בליגה, כשהמסע האירופי של שתיהן מסתיים היום, במשחק בין שתיהן, יאנג בויז תקווה לנצח בשביל לסיים את הקמפיין לפחות במקום השלישי.
דינמו קייב תארח את פרטיזן בלגרד, למשחק שיהיה חם בקור האוקראיני. למארחת יספיק תיקו בשביל לסיים ראשונים, הסרבים יבואו במטרה לנצח ולסדר לעצמם הגרלה יותר נוחה בשבוע הבא.
התרחיש הריאלי: משחק אחד הוא בעיקר על מענקים של מיקום, יאנג בויז כנראה לא תתקשה יותר מדי לנצח בבית ותסיים שלישית, במשחק השני הקור יעשה את שלו ודינמו קייב תטייל לניצחון ומקום ראשון
התרחיש המשוגע: המשחק בשוויץ, בין שתי קבוצות משוחררות, יספק לנו שערים מצד לצד והנאה למכביר. בקייב? סטויקוביץ' ייתן את משחק חייו, פרטיזן תגנוב שער ותעלה מהמקום הראשון.

בית 3
דווקא הקבוצה שהייתה אמורה לטייל למקום הראשון, היא זו שנמצאת עמוק עמוק במקום האחרון וזה משחקה האחרון לעונה באירופה. הופנהיים הגרמנית, הצליחה להשיג רק 4 נקודות עד כה ותארח את לודוגורץ, במשחק שיכול להיות חגיגה בולגרית, אך גם מפלה לאורחים.
במשחק השני, הפתעת העונה בטורקיה בעונה שעברה, בשקשהיר, תארח את בראגה ותעשה הכל כדי לנצח ולעשות את הבלתי ייאמן ולעלות לשלב הבא. תיאורטית, שלוש קבוצות יכולות לעלות, בראגה כבר הבטיחה את העלייה, אך לא את המקום הראשון. גם ללא ניצחון הפורטוגלים יכולים לסיים ראשונים, כשהם צריכים לקוות למעידה של לודוגורץ בגרמניה. גם לטורקים יש סיכוי לעלות, קלוש, אך אפשרי. הם צריכים לנצח בבית את הפורטוגלים ולקוות להפסד של הבולגרים.
התרחיש הריאלי: בראגה תנצח בחוץ ותעפיל מהמקום הראשון, לודוגורץ תסיים בתיקו בגרמניה והטורקים יישארו עם המחמאות בלבד.
התרחיש  המשוגע: בשקשהיר בבית מול בראגה, הופנהיים תציל מהכבוד ותנצח את לודוגורץ, במה שיגרום לפורטוגלים ולטורקים לשלב הבא, החלום הטורקי ממשיך.

בית 4
מילאן חזרה לאירופה ועשתה את העבודה, המקום הראשון מובטח לאיטלקים שבליגה היא עדיין מדדה. רייקה, שלא היו ממנה יותר מדי ציפיות גם ככה, תסיים במקום האחרון. הקרב על הכרטיס השני הוא בין אוסטריה וינה ואא"ק אתונה, שייפגשו בקרב ראש בראש על המקום השני. ליוונים מספיק תיקו בחוץ, האוסטרים חייבים ניצחון על מנת להשוות את הנקודות ל-7 כמו לאא"ק, אבל עם יתרון במשחקים בין שתיהן.
התרחיש הריאלי: מילאן רושמת עוד ניצחון, מסיימת בפער גדול מהמקום השני, רייקה נפרדת מאירופה. במשחק השני היוונים מחלצים את התיקו שהם צריכים, אוסטריה וינה נשארת עם המחמאות ותחזור לליגה בניסיון המרדף אחרי מואנס דאבור וחבריו ברד בול זלצבורג.
התרחיש המשוגע: רייקה מדהימה את מילאן, אוסטריה וינה מנצחת בבית את היוונים ועולה מהמקום השני, כששלוש קבוצות מסיימות עם 7 נקודות והאוסטרים עולים בזכות מאזן טוב יותר במשחקים הפנימיים.

בית 5
אחד מהבתים הסגורים ביותר, שגם סיפק לנו את אחת מהאכזבות – אברטון. האנגלים עם נקודה בודדת עד כה. ליון ואטאלנטה הבטיחו את העלייה וייפגשו למשחק אחרון, כשתיקו מאופס יעניק לאיטלקים את המקום הראשון בבית, תיקו עם שערים או כמובן ניצחון של הצרפתים, והם במקום הראשון. אברטון תחזור להיות קבוצת אמצע טבלה באנגליה, אפולון תנסה לא למעוד וליהנות מזה שהם יסיימו מעל אברטון בבית.
התרחיש הריאלי: ליון קבוצה טובה יותר ולמרות שהמשחק באיטליה, היא תנצח ותסיים במקום הראשון. אברטון בטיול חביב לקפריסין, תנצח ותסיים לפחות במקום השלישי, קצת מהכבוד חזר.
התרחיש המשוגע: אין ממש תרחיש בבית 5, בית ללא קצוות פתוחים. אפשר לקוות להפתעות וניצחונות ביתיים של אטלנטה עם הבטחה למקום ראשון על חשבון ליון, וניצחון של אפולון שרק יעמיק את השבר של האנגלים.

בית 6
חוץ מזלין, כל הקבוצות עדיין בתמונת העלייה ומצפה לנו ערב מתוח במיוחד. במצב הטוב ביותר נמצאת שריף טירספול עם 9 נקודות, אחריה לוקומוטיב מוסקבה עם 8 ובמקום השלישי קופנהאגן עם 6. לשריף מספיק תיקו או לקוות להפסד של לוקומוטיב, אך אם שריף תפסיד בדנמרק והרוסים ינצחו, קופנהאגן ולוקומוטיב יחגגו עליה, טירספול תישאר ללא כלום.
התרחיש הריאלי: שריף מסיימת בתיקו בדנמרק, לוקומוטיב לא מתקשה לנצח את זלין החלשה והדנים נשארים בחוץ.
התרחיש המשוגע: קופנאהגן מנצחת בבית, טירספול נופלת עד למקום השלישי אחרי שהרוסים מנצחים בחוץ ואיזה מהפך משוגע נקבל.

בית 7
בצל פרשת שיר צדק, הפועל ב''ש כבר יודעת שהיא סיימה את הסיפור שלה העונה באירופה, אך היא תנסה לפחות לשמור על הכבוד שלה בטרנר במשחק מול ויקטוריה פלזן. גם לוגאנו השוויצרית כבר לא תרשום עליה משלב הבתים והמטרה שלה לפחות להבטיח מקום שלישי. הקרב יהיה בין סטיאווה לפלזן, מי תסיים במקום הראשון. לרומנים יש עדיפות, עם 10 נקודות כרגע לעומת 9 של הצ'כים, ניצחון לרומנים והם מקום ראשון, במידה שהפועל ב''ש תנצח בבית, גם תיקו יספיק לסטיאווה למקום הראשון.
התרחיש הריאלי: הרומנים לא מתקשים בבית מול לוגאנו, רושמים ניצחון ועולים מהמקום הראשון, פלזן סוחטת תיקו במשחק שקצת מחזיר כבוד לאלופה הישראלית בעונה אירופית רעה.
התרחיש המשוגע: בבית שכבר הכל בו סגור, הדבר היחיד שיכול להפתיע זה הפסד של סטיאווה ותיקו של פלזן. בתרחיש כזה שתי הקבוצות יהיו עם אותו מאזן נקודות, אך הרומנים עם יתרון במפגשים הפנימיים. קצת מתח, בלי הרבה משמעות.

בית 8
השמחה של ארסנל מזה שהיא לא תפגוש את באיירן מינכן העונה ניכרת והתותחנים מסיימים במקום הראשון בבית די בקלות. לשאר הקבוצות יש עוד סיכוי לעלות, קלן כנראה הפייבוריטית לעשות זאת והיא צריכה ניצחון חוץ מול הכוכב האדום בשביל להבטיח את המקום השני.
התרחיש הריאלי: ארסנל מטיילת מול באטה, קלן מנצחת בחוץ, שתי הקבוצות החזקות בבית משלימות עליה.
התרחיש המשוגע: הכוכב האדום מדהימה ומנצחת את קלן, ארסנל ובאטה נפרדות בתיקו. הסרבים והתותחנים בשלב הבא.

בית 9
מואנס דאבור וזלצבורג עשו חיל וכבר הבטיחו את העלייה מהמקום הראשון. למארסיי יספיק תיקו בשביל המקום השני וכאשר ויטוריה וקוניאספור, ינסו לנצח ולקוות להפסד של  הצרפתים בשביל להדהים ולעלות לשלב הבא.
התרחיש  הריאלי: מארסיי וזלצבורג מסיימות בתיקו, תוצאת המשחק השני כבר לא חשובה, שתי הקבוצות עולות.
התרחיש המשוגע: זלצבורג ממשיכה להנות ומנצחת בוולודרום את הצרפתים, ויטוריה מנצחת את קוניאספור ועושה את הלא ייאמן, ממקום רביעי למקום שני וכרטיס לשלב הבא.

בית 10
אוסטרסונד בשלב הבא ותנסה לנצח בשביל לעלות מהמקום הראשון, או תקווה להפסד של אתלטיק בילבאו. הרטה ברלין בעונה מאכזבת, כבר לא תעלה לשלב הבא וזוריה תחפש להדהים עם ניצחון על בילבאו בשביל לעלות לשלב הבא.
התרחיש הריאלי: אוסטרסונד משיגה תיקו בגרמניה, בילבאו לא מתקשה לנצח והספרדים עולים מהמקום הראשון.
התרחיש המשוגע: השוודים ממשיכים להפתיע, מנצחים בברלין ומבטיחים את המקום הראשון. במקביל, זוריה מדהימה את הבאסקים ועולה על חשבונם לשלב הבא.

בית 11
אין יותר מדי מה להרחיב על הבית הזה. לאציו הבטיחה את המקום הראשון, ניס את השני, ויטסה וזולטה יחזרו להתרכז בליגה.

בית 12
גם בבית האחרון כבר נקבעו זהות העולות, כשרק המיקום הסופי עוד פתוח. סוסיאדד תארח את זניט לקרב ישיר על המקום הראשון, תיקו יספיק לרוסים להבטיח מקום ראשון. וארדר תארח את רוזנבורג ותקווה לפחות להוציא תיקו, רק בשביל לא לסיים את הקמפיין שלה ללא נקודות בכלל.
התרחיש הריאלי: זניט תגנוב את התיקו שהיא צריכה ותסיים ראשונה, רוזנבורג לא תתקשה בחוץ מול וארדר, שתרשום קמפיין חלש ביותר עם 0 נקודות.
התרחיש המשוגע: בית נוסף שסגור, סוסיאדד תנצח בבית את זניט, עוברת אותה למקום הראשון ובמשחק המקביל, וארדר מנצחת את רוזנבורג, רושמת נקודות ראשון ואחרון בליגה האירופית.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by