בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פלילים ומשפט 
פרסום ראשון - רה"מ אמר בחקירתו: "מוזס איים להרוס את משפחתי" 

פרסום ראשון - רה"מ אמר בחקירתו: "מוזס איים להרוס את משפחתי"

 
פלילים ומשפט |
 

במהלך חקירת תיק 2000, רה"מ אמר כי מו"ל ידיעות אחרונות טען שנתניהו הרס מסורת של דורות במשפחתו ואת מפעל החיים של העיתון. בתוך כך, שרה נתניהו תיחקר מחר בתיק 4001

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ראש ממשלה בחקירה: במהלך אחת מחקירותיו של ראש הממשלה בתיק 2000, נתניהו אמר לחוקרים כי הוא הרגיש מאוים על ידי מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס. לטענתו, "נוני מוזס אמר לי שאני הרסתי לו מסורת של דורות של משפחת מוזס, את מפעל החיים של 'ידיעות אחרונות'. הוא איים שהוא יהרוס את המשפחה שלי ואיים לפרסם עלינו תחקירים". מוזס הכחיש את כל הנאמר. בתוך כך, רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, תיחקר מחר שוב באזהרה בתיק 4001.

 

בשבוע שעבר, פרקליטות מיסוי וכלכלה המליצה להעמיד לדין את נתניהו ומוזב בגין שוחד. מחוות הדעת של פרקליטת מיסוי וכלכלה, ליאת בן ארי, שהוגשה לפרקליט המדינה, שי ניצן, עולה כי בן ארי סבורה שיש להגיש כתב אישום באשמת שוחד נגד השניים. בעבר התבטאה בן ארי בפורומים סגורים וציינה כי גם בתיק 2000 יועמד נתניהו לדין בגין שוחד.

 

מספר ימים קודם לכן, נחשף כי חלה התקדמות בהליכים המשפטיים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. פרקליטות מיסוי וכלכלה סיימה את הכנת חוות דעתה בתיק 1000 - תיק המתנות, ובתיק 2000 - שיחות נתניהו-מוזס, והעבירה אותן לפרקליט המדינה שי ניצן.

 

 
נתניהו
 נתניהו    צילום: חדשות עשר 
 

מטעם ראש הממשלה נמסר אז בתגובה: "זה לא מפתיע, המסקנות הללו כבר נקבעו והודלפו עוד לפני החקירה הראשונה של ראש הממשלה נתניהו. מה שכן מפתיע, שמשום מה עדיין לא חוקרים עשרות שרים וחברי כנסת, ובראשם יאיר לפיד שנפגש בחשאי עשרות פעמים עם נוני מוזס, על כך שפעלו לסגור את 'ישראל היום' וקיבלו בתמורה סיקור מלטף מ'ידיעות אחרונות' ו- ynet. דווקא היה זה ראש הממשלה נתניהו שפעל נגד החוק לסגירת ישראל היום וקבר אותו סופית כשהלך לבחירות. אנו בטוחים שבסוף התהליך תתברר האמת ביחס לראש הממשלה - שאין כלום".

 

בחודש אוקטובר האחרון, הגיעו חוקרי יחידת להב 433 של המשטרה למעון ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים, כדי לערוך את חקירתו ה-12. החקירה נמשכה כארבע שעות וחצי. נתניהו נחקר בתיק 2000, המסתמך בין היתר על הקלטות של נתניהו עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, לפיהן השניים מקיימים כביכול מגעים לעסקת שוחד. כזכור, מדובר היה בחקירת השלמה, שכן המשטרה כבר העבירה את המלצותיה לפרקליטות לפיהן יש להגיש כתב אישום בגין שוחד נגד ראש הממשלה עוד לפני כן.

 

לפני כשבוע נפלה מכה נוספת על ראש הממשלה, כשהמשטרה פרסמה את המלצותיה בתיק 4000, במסגרתו קיבל נתניהו, על פי החשד, סיקור מחמיא באתר החדשות "וואלה", בתמורה להטבות רגולטוריות עבור קבוצת "בזק". המשטרה הודיעה כי נמצאה תשתית ראייתית על מנת להעמיד לדין את ראש הממשלה נתניהו בגין לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. עוד המליצה המשטרה להעמיד לדין את אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, בשוחד, מרמה ושיבוש הליכי משפט. המשטרה הודיעה גם כי קיימת תשתית ראייתית להעמדה לדין את בעל השליטה בקבוצת בזק ואתר "וואלה", שאול אלוביץ', וזוגתו איריס בגין מתן שוחד, שיבוש מהלכי חקירה ומשפט ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. נגד שאול אלוביץ' קיימת גם תשתית להעמדה לדין בגין עבירות ניירות ערך.

 

 
נתניהו ואלוביץ'
 נתניהו ואלוביץ'   צילום: רויטרס 
 
 

החשד המרכזי בתיק, הוא שראש הממשלה לקח שוחד ופעל תוך ניגוד עניינים, בכך שהתערב ופעל בהחלטות רגולטוריות המיטיבות עם שאול אלוביץ' ועם "קבוצת בזק", ובמקביל דרש להתערב ישירות ובעקיפין בתכני אתר "וואלה" באופן שיטיב עמו.

 

מממצאי חקירת הממשלה עולה, כי בין השנים 2012 ל-2017, התערבו ראש הממשלה ואנשיו באופן בוטה בתכנים שפורסמו באתר החדשות "וואלה", וכן ביקשו להשפיע על מינויים של כתבים ועורכים באתר, תוך שימוש בקשרים שהיו להם עם שאול ואיריס אלוביץ'. בתיק 4000 התקיימה חקירה נרחבת, בין החודשים פברואר לנובמבר 2018, במסגרתה נחקרו 13 חשודים, ונגבו עדויותיהם של כשישים עדים. במהלך החקירה נתפסו נכסים וכספים המיועדים לחילוט על סך 118 מיליון שקלים. הסכמי מדינה נחתמו עם שני חשודים - שלמה פילבר וניר חפץ, אשר חשפו לכאורה התנהלות פסולה בין נתניהו לאלוביץ'.

 

על פי הודעת המשטרה, התערבות ראש הממשלה ומקורביו בתכנים ובמינויי נושאי משרה באתר "וואלה" נועדה לקדם את האינטרסים האישיים שלו, וזאת באמצעות פרסום כתבות ותמונות מחמיאות, הסרת תכנים ביקורתיים כלפי ראש הממשלה ובני משפחתו וכדומה.

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by