בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חופשת הלידה הוארכה בשבועיים 

חופשת הלידה הוארכה בשבועיים

 
 
הארון תחאוכו

הכנסת אישרה הצעת חוק שמאריכה את חופשת הלידה מ-12 ל-14 שבועות. 95 ח"כים הצביעו בעד; לא היו מתנגדים. ח"כ חנין, מיוזמי החוק:"זו הוכחה לכך שהתארגנות ציבורית טובה יכולה להוביל לשינויים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק המאריכה את חופשת הלידה מ-12 ל-14 שבועות. את ההצעה יזמו חברי הכנסת דב חנין, גדעון סער, שלי יחימוביץ' ונדיה חילו. 95 חברי כנסת תמכו בהצעה; לא היו מתנגדים.
 
יותר ימי חופש לאחר הלידה (צילום: אתר פעימות)
 יותר ימי חופש לאחר הלידה (צילום: אתר פעימות)   
לדברי ח"כ חנין: "זו הוכחה נוספת לכך שהתארגנות ציבורית טובה, בשילוב כוחות עם המערכת הפוליטית, יכולים להוביל לשינויים חשובים גם כאשר הממשלה מתנגדת לאורך רוב שלבי החקיקה, וגם כשמדובר בחוק בעל השלכות תקציביות".

עוד אמר ח"כ חנין כי "באופן לא שיגרתי, יוצאת היום מבית המחוקקים בשורה אמיתית לציבור הישראלי: שיפור משמעותי במצבן של משפחות צעירות בארץ הוא לא רק דחוף אלא גם אפשרי, במידה שנרתמים לכך כל הכוחות החברתיים בארץ ומובילים מאבק מתוכנן ויעיל".

עוד הוא אומר כי "ציבור העובדים בישראל הצביע היום על הדרך שבה יש לצעוד מעתה והלאה: חיזוק מדינת הרווחה, חיזוק מעמד האישה, וכינון משטר כלכלי שפוי אשר שם את טובת הילד ובריאותו בראש סדר עדיפויותיו".

אתמול דנה ועדת שרים לענייני חקיקה בהצעת חוק של שר התמ"ת, אלי ישי, להפוך להוראת קבע את הוראת השעה המקנה חופשת לידה חלקית לגבר. היועץ המשפטי של משרד התמ"ת, עו"ד מיכאל אטלן, ציין כי "ההצעה משמרת את המצב הקיים בהוראת השעה לפיו עובד שאשתו ילדה והיא זכאית לחופשת לידה, יהיה זכאי לחופשת לידה החל מהשבוע השישי שלאחר הלידה למשך תקופה מקסימלית של שישה שבועות, זאת אם אשתו מוותרת על זכאותה לחופשה לטובת העובד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by